Jag är tacksam för att det fina vädret håller i sig
(Kl. 09:00 + 21 C / 70 F)
och jag är tacksam för att jag och min mattes föräldrars katt
Gustav har blivit kompisar
jag är också tacksam för att jag har världens bästaste matte
som skämmer bort mig med gos
Gottis
och leksaker
En fin torsdag önskar jag alla som tassar in här!
P.S Jag är också tacksam över att jag fått lära känna
så många trevliga katter , hundar och 2-benta över HELA världen genom mitt bloggande.
Vi i Kattmaffian är tacksamma för att vi
SvaraRaderafår vara bloggkompisar med en så trevlig katt
som dig! Du jamar så många bra saker tycker vi!
Svanskramar
Såå skönt väder! :D Vilka fina bilder.. tror allt att du är en liten godisgris ;)Kram
SvaraRaderaAnd I'm so thankful I got to know you.
SvaraRaderaYou have the most amazing blue eyes, Kjelle Bus! We are so thankful to know you too! Have a wonderful Thursday. :)
SvaraRaderaJamar som Kattmaffian: .... och VI är så tacksamma över att få vara kompisar med dig! Du är allt som en fin vän ska vara: Snäll, generös, rolig, mysig - och jamarstilig :-)
SvaraRaderaMatte säger att hon inte kan se sig mätt på bilderna. Fattar noll - hur skulle man kunna bli mätt av bilder? Mjau, se mattar... *skakar medlidsamt på huvudet* :-)
Tassklappar
WE have beautiful weather too today! We are thankful to have met you and are enjoying getting to know you!
SvaraRaderaPurrs,
The Chans
Finaste Kjelle Bus, tack för att du finns och är en sån härlig kompis! Det värmer massa mycket! <3
SvaraRaderaNosgos och Mjölkisar
Tänk, det finns så mycket att vara tacksam över. Sånt man inte så ofta tänker på. tack för påminnelsen!
SvaraRaderaVissa dagar är det extra lätt att vara tacksam...Som nu till exempel, när det är så perfekt varmt och soligt. Som alltid en mängd jamarfina bilder!
SvaraRaderaKjelle Bus that is such a thoughtful look on your face! We are so glad to have met you too xox
SvaraRaderaI so love that picture of you, resting your head on the blue blanket. It goes so well with the colour of your eyes. BEAUTIFUL! purrs
SvaraRaderaDet är fint att kunna tänka på massa saker och känna sig tacksam.
SvaraRaderaDen där jordgubbschokladen ville Adam kolla så den inte var kattchoklad. Ett tag rådde det nästan säkert att det var det trots att katter inte ska äta choklad sedan ändrade han sig. Hoppas din mattes kund kunde njuta av sin choklad sedan:)
Har men det så bra som vi har det kan man vara tacksam för många har det tyvärr inte så bra, även om man kan gnälla lite ibland att matte inte gör som jag vill, hihi!
SvaraRaderaJag är tacksam att du vill vara min vän!
Nosgos
Ibland är det verkligen bra att tänka till om hur mycket man har att vara tacksam över! Vi är tacksamma över att ha lärt känna dig! Nosbuff
SvaraRaderaJAG ÄR SÅ GLAD FÖR ATT DU ÄR MIN VÄN!
SvaraRaderaOCH KALAS FINA BILDER HAR DU JÄMT PÅ DIN BLOGG!
Looks like your having a fantastic day! What else could you want? I love that your helping yourself to treats!heehee
SvaraRaderaI wanted to thank you so much for stopping by my bloggie to say hello!
Lots of love,'
Ruby
Those are all great things to be thankful for! We're glad you and Gustav have become friends!
SvaraRaderaVi är tacksamma för att vi hittade dig!
SvaraRaderaVisaste och klokaste katten, alltså! Klart man ska ta vara på och vara tacksam för allt positivt.
SvaraRaderaNu har du inspirerat mig och matte att själva göra en tacksamehetslista för dagen som gått.
Jag tror den blir rätt lång, och du finns med på den! :)
Det är underbart att känna sig tacksam :-) Du är verkligen en lyckligt lottad kisse.
SvaraRaderaSkönt att du och Gustav blivit kompisar :-)
You do has lots to be thankful for! Toys, foods! Friend -especially mes!
SvaraRaderaYous is one lucky cat!
Kisses
Nellie
And WE are grateful to have you as OUR friend, Charlie Rascal!!!
SvaraRaderaWe are also grateful that we can come over here and see your AMAAAAAAZING blue eyes.
Swoooon!
xo Katie
Ja det är sannerligen saker att vara tacksam över.
SvaraRaderaLigan och Matte är jätteglada över att fått lära känna er över cyber.
Hoppas få träffas IRL nångång. :-)
Tazz&Kram